Doktorlar'ın Fikret'i, olarak hafızalara kazınan Yeşim Ceren Bozoğlu'nun Son Hali Herkesi Şaşırtıyor | Hadibeh.com

Doktorlar’ın Fikret’i, olarak hafızalara kazınan Yeşim Ceren Bozoğlu’nun Son Hali Herkesi Şaşırtıyor

'O Hayat Benim' dizisinde Nuran karakterinde izlediğimiz Yeşim Ceren Bozoğlu, bu projesi için 50 kilo almış ve bambaşka bir görüntüyle sevenlerinin karşısına...


‘O Hayat Benim’ dizisinde Nuran karakterinde izlediğimiz Yeşim Ceren Bozoğlu, bu projesi için 50 kilo almış ve bambaşka bir görüntüyle sevenlerinin karşısına çıkmıştı. Yeşim Ceren Bozoğlu, dizisi bittikten sonra bu proje için aldığı kiloları verdi ve bambaşka bir görüntüye kavuştu. Kilolarından diyetle kurtulamayan Bozoğlu, son dönemin ünlüler arasında da hızla yayılan trendlerinden ameliyat masasına yatmayı tercih etti.

 1. 1


  'O Hayat Benim' dizisinde Nuran karakterinde izlediğimiz Yeşim Ceren Bozoğlu, bu projesi için 50 kilo almış ve bambaşka bir görüntüyle sevenlerinin karşısına çıkmıştı. Yeşim Ceren Bozoğlu, dizisi bittikten sonra bu proje için aldığı kiloları verdi ve bambaşka bir görüntüye kavuştu. Kilolarından diyetle kurtulamayan Bozoğlu, son dönemin ünlüler arasında da hızla yayılan trendlerinden ameliyat masasına yatmayı tercih etti.


 2. 2 43 yaşındaki Yeşim Ceren Bozoğlu'nun son hali hayranlarını şoke etti. Takipçileri oyuncuya "Bu sen misin?" demeden edemedi.


 3. 3 Zümrüt karakterine hayat verecek!


 4. 4 Yeşim Ceren Bozoglu dizi için saçlarını sarıya boyattı. Değişime verdiği kilolar da eklenince, başarılı oyuncu yeni görüntüsüyle şaşırttı.


 5. 5

  View this post on Instagram

  Çocuklara yönelik cinsel istismara karşı en önemli çözüm ailelerin eğitimi.Özellikle ANNE ve BABAlar, lütfen OKUYUNUZ: (Kaynak: @bbcturkce ) Kaç yaşından itibaren öğretmeye başlamalılar? Çocuklara ne söylenmeli? -Olabildiğince erken çünkü her yaşta çocuk istismar mağduru olabilir. Konuşmaya ve isteklerini anlatmaya başladıkları 2 yaşı civarı vücut parçalarının isimleri öğretilerek güvenmedikleri, istemedikleri zaman özel bölgelerine dokunulunca “HAYIR” demeleri öğretilmeli. Güvenli, tehlikeli gibi kavramları anlamaya başladıkları yaşlarda konu “vücut güvenliği” üzerinden basit ve somut cümlelerle anlatılabilir. Örneğin: “Seninle vücudunun güvenliği hakkında kısa bir konuşalım istiyorum. Hepimizdeki gibi senin de vücudunda bazı özel bölgelerin var. Bunlar iç çamaşırlarının kapattığı yerlerin. Buralarına güvenmediğin kişilerin dokunmasına hayır diyebilirsin, sana kızmayız. Bazen bazı yetişkinler, ki bunlar tanıdığın, sevdiğin büyüklerin de olabilir, bu güven kurallarını bilmeden sana dokunabilirler ve bu seni rahatsız, üzgün veya garip hissettirebilir. Böyle bir şey olduğunda “HAYIR, DOKUNMA!” de. Sonra da gel bunu bana -veya çocuğun güvenli yetişkini kim olacak ise ona- anlat, olur mu? Böylece biz hem seni koruyabiliriz hem de o yetişkine güvenlik kurallarını söyleyebiliriz.” Burada çocuğu korkutmamak, olan bir olayı anlattığında birilerinin cezalanmasına sebep olacağını düşündürtmemek önemli. Çünkü maalesef çoğu zaman istismarın kaynağı çocukların tanıdığı ve sevdikleri yetişkinler arasından çıkıyor ve çocuklar konuşarak onlara zarar vermekten korkuyor veya çekinebiliyorlar. Çocuklar ve yetişkinler arasındaki fiziksel temasta kurallar neler? -Ebeveynlerin de çocuklarının vücut sınırlarına her zaman saygılı davranması önemli. Çocuğa sormadan veya onun itirazına aldırmadan istediğimiz gibi çocuklara dokunmamalıyız. Çocuk istemese de öpmek, sarılmak, mıncıklamak, gıdıklamak, okşamak gibi... Bu dokunuşlar hiçbir istismar içermese de çocuğa kendi vücudu üzerinde etkisi ve hükmü olmadığını öğretir ve çocuk istismara kırılgan olur. Bugün kafasını okşayan yarın özel bölgelerini okşadığında çocuk ona hayır deme, karşı koyma, kendini savunma gücünü kaybeder. Devamı👇🏻:

  A post shared by Yeşim Ceren Bozoğlu (@yesimcerenbozogluu) on


 6. 6

  View this post on Instagram

  Fotoğrafta ne görüyorsunuz?Güzel bir kadın mı?Havalı bir elbise mi?Güzel saçlar ve makyaj mı? Benim için bunların ötesinde bir anlamı var bu fotoğrafın.Müsadenizle anlatayım: Yaralı çirkin ördek yavrusunun, sağlıklı ve güçlü bir kuğuya dönüşme hikayesi bu fotoğraf; benim hiç anlatmadığım hikayem: Çocukluk döneminde çok küçük yaşta cinsel tacize uğrayan kız çocuğu çok ağlar.Çok korkmuştur.Başına gelenin ne olduğunu tam bilemese de, bir şeylerin çok yanlış olduğunun ve büyük bir tehlikeden sağ çıktığının farkındadır...6 yaşındadır.Başına gelen olayın bir şekilde, anne olmak ve bebek sahibi olmakla alakalı olduğunu da bilir.Ailesindeki ve çevresindeki herkes ona böyle bir şeyin, onun yaşında olmasının mümkün olmadığını söylemesine rağmen ikna olmaz.3 sene boyunca her gece ağlayarak dua eder:”Allah’ım nolur lütfen bebeğim olmasın, ben daha kendim bebeğim, çok küçüğüm, nolur Allahım nolur bebeğim olmasın...” diye.Başına gelenleri kendi suçu zanneder.Öyle ya, o kötü bir kız olmasa, bunlar neden onun başına gelmiş olabilir ki? Dehşet ve kabus dolu üç yılın ardından, farkında olmadan bir karar verir:”Kız çocuğu” olmak tehlikelidir, kızların başına, kız oldukları için kötü şeyler gelebilir, “erkek çocuklar” ise ona göre, daha güçlüdür.Abileri gibi... Yavaş yavaş eteklerden ziyade abilerinin pantolonlarını giymeye başlar.Onları taklit eder, onlar gibi güçlü olmak ister... Büyüdükçe farkında olmaksızın erkeksi davranışla ve güçle kendini koruyabildiğini görür.Kadınsı olan herşeyi küçümser.Saç makyaj güzellik onun için hava cıvadır.O beyni, yetenekleri ve karakteriyle sevilmek ve saygı görmek ister. Yıllar yılları kovalarken o içindeki küçük yaralı kız çocuğunu ve narin kadını bir kafese kapatır üstlerine duvarlar örer.Seslerini duymamak için de zihninde şahane bahaneler üretir.Ta ki atılan bir şevkat tokadı ile kalbindeki ve içindeki tüm duvarlar parçalanana kadar... Bu hikayeyi konuşabilmem çok uzun zamanımı aldı.Çok uzun yıllar o acıyı yok saydım...Sonra yavaş yavaş içtenlikle yapılan her kadın sohbetinde yalnız olmadığımı gördüm.Çocuk yaşta tacize uğrayan bir çok kız kardeşim (devamı yorum olarak aşağıda👇🏻)

  A post shared by Yeşim Ceren Bozoğlu (@yesimcerenbozogluu) on


 7. 7


 8. 8


 9. 9

  View this post on Instagram

  Kamyoncu Namık’dan Kurtuluş Rehberi👷🏻‍♀️: Daha önceki yazılarımda söz vermiştim✍🏻.Ruhsal detoksun en önemli parçalarından biriydi bu💎. Hayatta onuru ve gururu ile haysiyetli bir çalışma hayatı içersinde,dişi ve tırnağıyla tek başına mücadele eden kadınların ortak sorunu👩🏻‍🔧...Dışarıda erkek dünyasında, onurlu ve namuslu bir kadın olarak çalışmak adına, kadınsı özelliklerinden vazgeçmek, dişi özelliklerini yok saymak🤢 ve yavaş yavaş bir kamyoncu Namık’a🧟‍♂️ dönüşmek... Kamyoncu Namık testi: 1)Her işinizi kendiniz mi yapıyorsunuz?(Ev işi, kariyer görevleri,elektrik tamirinden tutun da; alışveriş 🛒 poşeti taşımaya kadar?) 2)İş hayatınızda özellikle erkeklerle olan iletişiminizde kendinizi korumak adına küfür 🤬,argo vs. kullanıyor musunuz? 3)Hayatta karşılaştığınız problemler için yardım istemek ağırınıza gidiyor mu🤖? 4)Oturduğunuz her ortamda, her masada yanınızdaki kadın-erkek kim olursa olsun; “hesabı ben öderim” diye mi düşünüyorsunuz💸? 5)Eşinizin yerine de çalışıyor, evin ekonomisini ve diğer her türlü sorumluluğu tek başınıza mı yükleniyorsunuz🤮? 6)Genel görünümünüzde makyaj 💄 yapmak, etek veya elbise 👗 giymek gibi kadınsı detaylardan kaçınmak sizin için normalleşti mi? 7)Kariyerinizdeki aşırı yüklenmeden ötürü,ev işi yapmak sizin için neredeyse unuttuğunuz bir lüks halinde mi🍪? 8)Etrafınızda hakkınızdaki konuşmalarda sizden;“delikanlı kadın”, “erkek gibi kız” diye bahsediliyor mu👩🏻‍🎤? 9)Çevrenizdeki erkekler size genellikle askerlik arkadaşıymışsınız gibi mi davranıyor👨🏼‍✈️👩🏻‍✈️👨🏻‍✈️? 10)Genel olarak hayatınızda; maddi manevi erkek rolünün gerektirdiği herşeyi tek başınıza siz mi gerçekleştiriyorsunuz🤺🏋🏻‍♀️🥊🤹🏻‍♀️ Kötü haber😔:Yukarıdaki sorulara cevaplarınız evet ise; maalesef sizin içinize de bir kamyoncu Namık yerleşmiş...🧟‍♂️ İyi haber:Ondan kurtulabilirsiniz...🧚🏻‍♀️ Ben kendimde bulduğum yöntem ve çözümleri paylaşacağım İnşAllah sizlerle, ama önce sizin fikirlerinizi merak ediyorum 🤓🤔💁🏻‍♀️Sorumuz bu:Kamyoncu Namık’dan nasıl kurtuluruz?

  A post shared by Yeşim Ceren Bozoğlu (@yesimcerenbozogluu) on


 10. 10


 11. 11


 12. 12Tepkini Göster

Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Kızdım Kızdım
5
Kızdım
Komik Komik
5
Komik
Hadibeh Hadibeh
5
Hadibeh
Sevdim Sevdim
3
Sevdim

0 Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türünü Seç
Hikaye
Kendi Hikayeni Oluştur.
Liste
Kendi Listeni Oluştur.
Video
İstediğin Siteden Video Yükleyebilirsin.